Pokaż wyniki 1 do 3 z 3

Temat: Porada Iq.pl

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Porada Iq.pl

    Co sądzicie o ofercie firmy Iq.pl na serwery jak również domeny - własnie
    mam zamiar kupić domene pl i jeśli nie było by przeciwskazań to i serwer.

    Więc jak

  2. #2
    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Wawa
    Postów
    53

    Domyślnie

    Nie spotkałem się, żeby ktoś korzystał z ich usług.

    Jedyne co mogę powiedzieć, to to że ich strona wygląda całkiem profesjonalnie, oraz to że widnieją w rankingu top100 providerów na 34 miejscu. (http://www.top100.pl/). Ranking ustawiony jest wg ilości zarejestrowanych domen.

    Warto dodać, że 59zł za domenę .pl to całkiem sporo. Mam kumpla, który zajmuje się rejestrowaniem dobrych domen na codzień (i sprzedawaniem ich potem drożej) i zawsze używa http://www.az.pl/ . Zobacz tamci mają 29zł za .pl! Do tego są na 6tym miejscu w rankingu. Ten kolega używa również ich serwerów, ale wykorzystuje je bardziej do trzymania dużych plików niż pod strony, więc nie warto tym się sugerować.

    Ja od zawsze używałem home.pl. Są absolutnie niezawodni, mają support 24/h przy telefonie i czacie (nawet w święta - sprawdzałem) i do tego mają doskonałą dokumentację techniczną serwerów wraz z kursami jak zacząć itp. Niestety są jednym z droższych providerów na rynku. Pomimo tego są no1 w rankingu i z pewnością mają najwięcej zarejestrowanych kont. Może po prostu warto?

    Pozdrawiam

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Ja tez polecam Home.pl i jako registrara do rejestracji domen i jako hosting. Sa drodzy w porownaniu z konkurencja ale jak cos zaczyna sie dziac to juz do konkurencji nie mozna ich porownac... bo to jest przepasc... a konkurencja daleeeeeeko daleeeeeko w dole :-) Zdecydowanie odradzam Nazwa.pl - w ostatniej firmie w jakiej pracowalem w Polsce mialem z nimi kolosalne problemy (a to padl serwer, a to nie dzialala poczta... i na dodatek malo kto byl na tyle kompetentny by podjac nieco bardziej techniczna rozmowe, tzn zrobic cos wiecej niz przyjac informacje ze cos nie dziala... w home.pl kazdy kto siedzi przy telefonie wie dokladnie co moglo sie stac i natychmiast masz rozwiazanie problemu)... Jak widac home.pl nie bez powodu jest numer 1 na liscie :-)

    AZ.pl jest tanie w rejestracji domen i o ile pamietam to chyba nawet maja DNS hosting (utrzymanie stref DNS co jest bardzo przydatne)... Superhost.pl tego juz nie ma :-/

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj