Pokaż wyniki 1 do 9 z 9

Temat: C i katalogi

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Postów
    5

    Domyślnie C i katalogi

    Witam, mam taki problem
    probuje napisac program, ktory wylistuje mi podkatalogi z katalogu w ktorym go uruchomie, nie korzystajac z funkcji systemowych takich jak ls czy dir sam czysty jezyk c

    przykladowy wynik dzialania
    \/

    [linux@Desktop] # ./lister
    Muzyka <dir>
    Zdjecia <dir>
    Pliki <dir>
    itp

    i nieumiem se dac rady czy jest to w ogole mozliwe? bo zaczynam watpic;[ (os linux kompilator gcc jezyk c)

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    pisac w jezyku porgramowania takim jak C i odpalac zewnetrzen polecenia aby wyswietlic sobie liste plikow to sorry, porazka - blad poczatkujacego programisty.

    spoko, ja to samo robilem w perlu kiedys jak sie uczylem..

    Musisz to miec w C? Prosciej w bashu bedzie
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Postów
    5

    Domyślnie

    musze w c a po 2 nie poczatkujacego ale tez nie super codera ucze sie c juz pare latek a z takim problemem nie moge poprostu dac se rady wiec napisalem moze ktos wie
    a w bashu moge napisac to sobie sam w pare minut

  4. #4

    Domyślnie

    Czyli rozumiem, że nie można użyć żadnej funkcji z systemowego API ? jeżeli tak, to bez sensu. Programiści windows napisali użytkowe API, abyś mógł z nich korzystać jako programista
    Ostatnio edytowane przez Prick : 10-24-2009 - 12:38

  5. #5
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Mozna napisac w C, to nie jest wielki problem... ja nie pisze akurat w C tylko w Perlu glownie, tam jest opendir(), readdir(), closedir() o ile pamietam i sadze ze podobne beda w C

    To co pisalem o poczatkujacym programiscie - chodzi o to ze nie ma sensu uzywac np system('ls -1 > .ls-1') a pozniej czytac pliku i kasowac go na koniec bo cale 'ls' powinno sie napisac od razu w kodzie. Jedyne uzasadnienie dla mnie aby wywolac jakis inny program, to sytuacja gdzie robi on cos bardziej zaawansowanego - powiedzmy niech bedzie to iptables. Mi nie chcialoby sie pisac od podszewki manipulacji netfiltrem.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  6. #6

    Domyślnie

    sys_getdents
    getdents()

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj