Pokaż wyniki 1 do 2 z 2

Temat: problem z programem - hacki systemowe

  1. #1

    Domyślnie problem z programem - hacki systemowe

    Witam, dopiero uczę się programować i pisząc swój "projekt" napotkałem 2 problemy których nie potrafię sam rozwiązać.

    Problem 1:
    Chce aby rozpoznawał moment wciśnięcia i puszczenia klawisza funkcyjnego i zapisywał go do pliku, no i tu napotkałem problem otóż wszystko mi ładnie zapisuję prócz momentu wciśnięcia lewego Alta. u mnie w programie wygląda to tak

    Kod:
    if( wParam == WM_KEYDOWN ) 
    { 
        switch( pKbdLLHookStruct->vkCode ) 
        { 
        case VK_LMENU: 
            
            fLogFileUF << "[LAlt];"; 
        } 
    }
    dodam że moment puszczenia klawisza program sczytuje bez zarzutu a jest napisane to w ten sam sposób z tą różnica ze zamiast WM_KEYDOWN jest WM_KEYUP

    2 problem:
    Kolejnym problem jest fakt wykrycia podwójnego kliknięcia myszką który próbuje sczytać w ten sposób:


    Kod:
    MOUSEHOOKSTRUCT * pMouseLLHookStruct =( MOUSEHOOKSTRUCT * ) lParam; 
    if( nCode >= 0 ) 
    { 
        if( wParam == WM_LBUTTONDBLCLK ) 
        { 
            if( wParam == WM_LBUTTONDBLCLK ) 
                 fLogFileUF << "[DLMB]" << ";"; 
            
        } 
    }
    w tym wypadku do pliku nie zapisuje mi kompletnie nic.

    Z góry dziękuje za wszelką pomoc i podpowiedzi

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał zipper 21 Zobacz post
    Witam, dopiero uczę się programować i pisząc swój "projekt" napotkałem 2 problemy których nie potrafię sam rozwiązać.

    Problem 1:
    Chce aby rozpoznawał moment wciśnięcia i puszczenia klawisza funkcyjnego i zapisywał go do pliku, no i tu napotkałem problem otóż wszystko mi ładnie zapisuję prócz momentu wciśnięcia lewego Alta. u mnie w programie wygląda to tak

    Kod:
    if( wParam == WM_KEYDOWN ) 
    { 
        switch( pKbdLLHookStruct->vkCode ) 
        { 
        case VK_LMENU: 
            
            fLogFileUF << "[LAlt];"; 
        } 
    }
    dodam że moment puszczenia klawisza program sczytuje bez zarzutu a jest napisane to w ten sam sposób z tą różnica ze zamiast WM_KEYDOWN jest WM_KEYUP

    2 problem:
    Kolejnym problem jest fakt wykrycia podwójnego kliknięcia myszką który próbuje sczytać w ten sposób:


    Kod:
    MOUSEHOOKSTRUCT * pMouseLLHookStruct =( MOUSEHOOKSTRUCT * ) lParam; 
    if( nCode >= 0 ) 
    { 
        if( wParam == WM_LBUTTONDBLCLK ) 
        { 
            if( wParam == WM_LBUTTONDBLCLK ) 
                 fLogFileUF << "[DLMB]" << ";"; 
            
        } 
    }
    w tym wypadku do pliku nie zapisuje mi kompletnie nic.

    Z góry dziękuje za wszelką pomoc i podpowiedzi
    Twój pierwszy problem polega na tym że nie przeczytałeś dokumentacji. Rozumiesz kawałek kodu który gdzieś znalazłeś i na tym się kończy. Przeczytaj dokładnie dokumentacje na msdn. Twój drugi problem(nie jestem pewien ale logicznie myśląc) polega na tym samym co pierwszy problem. Chcesz wykryć doubleclicka przez sprawdzenie dwóch pojedynczych kliknięć. Myśląc o suwaku który decyduje o tym czy w odpowiednim czasie dwa kliknięcia uznać za dwuklik, podejrzewam że powinieneś sprawdzić dwuklik, a nie dwa razy pojedyncze kliknięcie. (tak jak pisałem jest to moje podejrzenie a jestem leniwy i nie chce mi się sprawdzać tego za Ciebie)
    //edit. żeby nie było tak goło co do pierwszego problemu. Inne bity masz na keyup i keydown.

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj