Pokaż wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Szczegóły / tor

  1. #1

    Domyślnie Szczegóły / tor

    Witam,
    Przeglądałem kilka tematów z działu "anonimowość w sieci" i chciałbym zapytać o parę rzeczy w kwestii działania tora (ogólne pojęcie i oczywiste podstawy myślę że znam).
    Zauważyłem, że z jednej strony takie np. wyniki namierzalności przeglądarki na panopticlick są wyjątkowo niezłe (1 na 1460), ale z drugiej pierwsza z brzegu strona typu 'what's my os?' bez problemu rozpoznała z jakiej wersji windowsa korzystam. Przyznaję bez bicia, że nie mam ochoty przedzierać się przez całą dokumentację, jakiej do tej pory mógł się dorobić tor, ale byłbym wdzięczny za ogólne rozjaśnienie tematu:
    Zakładając, że przestrzegam podstawowych zasad zachowania anonimowości, ile informacji o moim komputerze da się wyciągnąć przez tora? Wersja systemu to jedno, ale jeśli dołożyć do tego informacje o sprzęcie, to już robi się całkiem klarowny obraz. Ponadto, ile unikalnych numerów seryjnych/identyfikatorów etc. wprawna osoba jest w stanie zdobyć? Kolejna kwestia to wbudowana karta wifi - zmiana mac jest na tyle prostą sprawą, że aż muszę zapytać, czy karty sieciowe nie mają przypadkiem czegoś na kształt IMEI?

    Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź!

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    1. sieciowki wifi maja tylko MAC
    2. OS na jakim jestes jest podawany do serwera w naglowku User-Agent, znadna tajna informacja
    3. Pantopticlick to swietna sprawa i TOR daje tyle, ze mozna ustalic fakt odwiedzenia strony przez tego samego klienta ktory odwiedzil inna strone i zostal odnotowany w ten sposob, ale nie mozna okreslic kto to jest - wniosek: jesli uzywasz danej maszyny do TORa to uzywaj jej tylko do TORa i do niczego wiecej bo jak gdzies pojdziesz bez TORa i zostaniesz namierzony (IP i byc moze inne informacje - zalogowany user, itp) i zalapie Cie pantopticlick to beda wiedzieli kim jestes jak uzywasz TORa... chyba wiesz o co chodzi?
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3

    Domyślnie

    Czyli np. stary laptop + czysty system + tor i nic więcej. Rozumiem.

    A dodatkowo łączenie się tylko przez publiczne wifi to już lekka paranoja, czy sensowne rozwiązanie?

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    W przypadku TORa jesli uzywasz osobnego systemu to uzywanie publicznych wifi nie ma wiekszego znaczenia ale... ostroznosci nigdy za wiele...

    Zastanawia mnie tylko co moze powodowac ze az tak bardzo chcesz sie ukryc
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #5

    Domyślnie

    Wygląda na to, że Panopticlik zbiera informacje tylko na podstawie ustawień konfiguracyjnych przeglądarki.
    Czy w takim przypadku nie mozna by trochę je pozmieniać by zaciemnić obraz i utrudnić ewentualne próby identyfikacji użytkownika?

  6. Domyślnie

    Cytat Napisał TQM Zobacz post
    W przypadku TORa jesli uzywasz osobnego systemu to uzywanie publicznych wifi nie ma wiekszego znaczenia ale... ostroznosci nigdy za wiele...
    Ma ogromne znaczenie... Chyba nikt normalny nie działa z domowego wifi. W razie 'felernego' exit node'a TORa, masz przechlapane.

    Pozdrawiam

  7. #7
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Nie do konca... bo miedzy Toba a exit'em sa jeszcze wezly posrednie - musieliby kontrolowac i posrednika i exit aby cokolwiek byc w stanie udowodnic. Nie zakladaj wiec ze to takie oczywiste, bo nie jest.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj