Windows Server 2008 i Vista SP1 wyciekły do sieci

Kilka tygodni przed oficjalną premierą, dwa nowe produkty Microsoftu Windows Server 2008 i Vista SP1 są już dostępne w sieci BitTorrent.

Obraz ISO zawierający DVD z pełną wersją Windows Server 2008 można było ściągnąć już tego samego dnia, którego Microsoft opublikował informację o wydaniu wersji RTM. Ofinalny Windows Server 2008 opatrzono numerem kompilacji v6001-18000-080118-1840. Jednak większą popularnością od nowego serwerowego systemu cieszy się Service Pack 1 dla Windows Vista, który będzie udostępniony dla wszystkich w marcu.

W sieciach P2P najnowsze wersje Windows zawsze cieszyły się olbrzymią popularnością, dotyczyło to zarówno wydań przedpremierowych, jak i produktów oficjalnie wprowadzonych do sprzedaży.

Przypomnijmy, że oficjalna premiera systemu Windows Server 2008 odbędzie się 27 lutego (Microsoft planuje również tego samego dnia wydać SQL Server 2008 oraz Visual Studio 2008) w Los Angeles, WS2008 trafi do sprzedaży na początku marca.

Przedstawiciele Mocrosoftu na razie nie potwierdzili oficjalnie informacji o wycieknięciu do Sieci produktów firmy jednak ostrzegają, że pobieranie oprogramowania z nielegalnego źródła niesie za sobą zagrożenia podczas późniejszego użytkowania.

Nowa wersja Windows Server przynosi sporo ulepszonych narzędzi do ochrony systemu. Jednym z najważniejszych jest Windows Firewall, którego zadaniem jest filtrowanie ruchu sieciowego przychodzącego oraz opuszczającego Windows Server 2008 co wyklucza takie niebezpieczeństwa, jak: próby nawiązania połączenia z systemami zewnętrznymi wywołane przez wirusy i robaki, które przeniknęły do systemu, próby zainfekowania kolejnych komputerów sieciowych lub próby rozsyłania spamu.

Realizacja: SIPLEX Studio