Relacja z PyCON 2008

W niedzielę zakończyła się konferencja PyCON 2008. Pierwsza, tak duża konferencja organizowana w naszym kraju przyciągnęła rzeszę pasjonatów Pythona, którzy mieli okazję wysłuchać niezwykle ciekawych prelekcji.

Blisko 150 osób przyjechało do Rybnika aby uczestniczyć w PyCONie. Ludzie związani z tworzeniem oprogramowania przy wykorzystaniu języka Python, mieli idealną okazję aby wymienić się doświadczeniami, porozmawiać o nowych technologiach i co najważniejsze, miło spędzić czas.

Wykłady swoją tematyką nawiązywały głównie do frameworków wykorzystywanych do tworzenia aplikacji webowych, ale nie zabrakło także tematów związanych z możliwościami jakie Python daje naukowcom czy tematów z zakresu bezpieczeństwa komputerowego. Niestety, z przyczyn niezależnych ode mnie nie mogłem uczestniczyć we wszystkich prelekcjach, ale te na których miałem przyjemność być były ciekawe i bardzo dobrze prowadzone.

PyCON 2008

Także Organizatorzy konferencji nie zawiedli. Pomimo małej liczby osób bezpośrednio związanych z organizacją PyCONa, wszystko było przemyślane i odpowiednio przygotowane. Nie uświadczyłem żadnych opóźnień czy błędów wynikających ze złej organizacji. Co prawda, zdarzyło się kilka problemów natury technicznej, ale trudno obwiniać za nie Organizatorów.

Muszę przyznać, że polska edycja PyCONa udała się w 100%. Liczę, że kolejne edycje będą co najmniej równie dobre.

Realizacja: SIPLEX Studio