Nielegalne oprogramowanie w firmach ubezpieczeniowych

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi właścicielom firm ubezpieczeniowych, u których dolnośląscy policjanci znaleźli zainstalowane nielegalne oprogramowanie. Właściciele firm nie potrafili udowodnić ich legalności. Funkcjonariusze zabezpieczyli sześć twardych dysków oraz laptopa.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą komendy wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z policjantami ze Zgorzelca, Jeleniej Góry, Bolesławca i Lubania w wyniku realizacji sprawy dotyczącej podejrzenia posługiwania się nielegalnym oprogramowaniem przez firmy ubezpieczeniowe, przeszukali pomieszczenia do tychże firm należące.

W trakcie przeszukania policjanci ujawnili i zabezpieczyli 6 twardych dysków oraz laptopa. Właściciele tych firm nie potrafili udowodnić legalności oprogramowania. Szacuje się, że z tego tytułu straty producentów mogą wynosić ok. 12.000 złotych.

Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Za kradzież cudzego oprogramowania komputerowego bez zgody osób uprawnionych i czerpanie z tego tytułu korzyści majątkowej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Główna Policji

Realizacja: SIPLEX Studio