Kłopotliwa mobilność

Urządzenia przenośne, takie jak telefony komórkowe, palmtopy czy smartfony są obecnie bardzo popularne. Pozwalają na zwiększenie efektywności pracy i dają możliwość natychmiastowej komunikacji. Niestety, urządzenia te mają także szereg wad.

Niedoskonałości te martwią specjalistów ds. bezpieczeństwa. Według danych zebranych przez organizację CompTIA, specjaliści zauważyli znaczny wzrost zagrożenia stwarzanego przez urządzenia mobilne w ciągu ostatniego roku. Jako najczęstsze problemy związane ze sprzętem przenośnym wymienia się: phishing, błędy w obsłudze urządzeń, nieautoryzowany dostęp oraz kradzież urządzeń i danych.

Taki stan rzeczy wynika głównie z niewiedzy użytkowników sprzętu przenośnego. Nie wiedzą oni jak zabezpieczyć swoje dane i bezpiecznie z nich korzystać. Jak wynika z raportu CompTIA, tylko 39% firm oferuje swoim pracownikom odpowiednie szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i ochrony informacji. Szkoda, ponieważ informowanie o zagrożeniach i prowadzenie szkoleń jest najlepszą metodą na zachowanie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa.

Realizacja: SIPLEX Studio