Druga beta wersja systemu operacyjnego Windows Vista

Microsoft udostępnił drugą beta wersję systemu operacyjnego Vista dostępnego pod nazwą Windows Vista Beta 2 Customer Preview Program. System dostępny jest w języku angielskim, niemieckim i japonskim w wersji 32 i 64 bitowej. Osoby rejestrujące się w programie Customer Preview oprócz Windows Vista otrzymają także Vista Release Candidate - RC1, który ma być dostępny jeszcze w tym roku.

Aby stać się posiadaczem oprogramowania giganta z Redmond trzeba zamówić je na nośniku DVD lub ściagnąć obraz ISO poprzedzony rejestracją. Microsoft zastrzegł sobie prawo do zakończenia dostępności wersji testowej nowego systemu dla osób chcących zapoznać się z jego możliwościami, stąd każdy zainteresowany systemem powinien jak najszybciej zarejestrować się i wyrazić chęć testowania.

Pojawiło się również ostrzeżenie, w którym informuje się aby oprogramowanie to nie było stosowane w środowiskach produkcyjnych bądź jako główny system domowego komputera ze względu na liczne jeszcze niedociągnięcia. System zalecany jest dla programistów, profesjonalistów z sektora IT oraz dla ekspertów, którzy chcieli by kontynuować lub rozpocząć profesjonalne testowanie produktu. Obraz systemu 32 bitowego zajmuje mniej wiecej 3,5 GB , natomiast w wersji 64 bitowej 4,4 GB.

Źródło: ZDNet

Realizacja: SIPLEX Studio