Aby internet był bezpieczniejszy...

Jutro, 12 lutego 2008 już po raz czwarty Fundacja Dzieci Niczyje oraz NASK, realizatorzy unijnego projektu Saferinternet.pl, organizują w Polsce obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Głównym Partnerem DBI 2008 jest Fundacja Grupy TP.

Dzień Bezpiecznego Internetu, ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach programu "Safer Internet", ma na celu propagowanie działań na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie. Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu patronatem objęła Viviane Reding, Komisarz ds. Mediów i Społeczeństwa Informacyjnego.

Lokalne inicjatywy na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów w całej Polsce, konkursy z nagrodami dla szkół, oferta kursów e-learningowych dla szkół podstawowych, kampania STOP cyberprzemocy, poradnik dla dzieci i rodziców o bezpieczeństwie przygotowany przez UPC we współpracy z europejską siecią na rzecz bezpiecznego Internetu INSAFE, prowadzony przez wolontariuszy program edukacyjny Fundacji Grupy TP na temat bezpieczeństwa dzieci w Internecie - to tylko niektóre wydarzenia związane z obchodami kolejnej edycji ogólnoeuropejskiego Dnia Bezpiecznego Internetu.

Wśród tegorocznych Partnerów Dnia Bezpiecznego Internetu znaleźli się UPC, Związek Producentów Audio-Video, Komenda Główna Policji, agencja badawcza Gemius S.A. Akcję wspiera również szereg mediów ogólnopolskich i lokalnych. Głównym Partnerem DBI 2008 jest Fundacja Grupy TP

Głównym wydarzeniem obchodów DBI w Polsce jest konferencja, która obędzie się w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie. Dzień Bezpiecznego Internetu jest okazją do podsumowań oraz do przedstawienia nowych działań podejmowanych w ramach projektu Saferinternet.pl. W tym roku pragniemy zwrócić szczególną uwagę na ofertę e-learningową dla szkół podstawowych oraz nową odsłonę kampanii "Dziecko w Sieci" realizowaną pod hasłem STOP cyberprzemocy.- zapowiada Agnieszka Wrzesień, koordynator Projektu Awareness z Fundacji Dzieci Niczyje.

Konferencja prasowa z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu odbędzie się w dniu 12 lutego, w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie (ul. Dobra 56/66, godz. 11.00).

NASK przygotował transmisję na żywo z konferencji DBI 2008 (streaming), która dostępna będzie w Internecie na stronie Dnia Bezpiecznego Internetu www.dbi.pl.

Źródło: Safer Internet Day

Realizacja: SIPLEX Studio